Piekarnia MACH produkcja

 

GENEZA PIEKARNI JEST DOŚĆ NIESTANDARDOWA

Jej powstanie w 1992r. w Kromołowie nie wynikło o dziwo z rodzinnej tradycji piekarskiej, czy też z wieloletniej pasji do pieczenia chleba, ani też z połączenia obu czynników, powiedziałoby się – wyższego rzędu.

Piekarnia została stworzona przez firmę o tradycji zgoła innej – bo ślusarskiej, a o jej powołaniu do życia zadecydował …przewrót gospodarczy w Polsce w 1989r.

 

polska 1989-vert

 

Firma MACH zajmowała się wówczas produkcją narzędzi ręcznych, popularnych niegdyś jako „klucze francuskie” i jako firma prosperująca na rynku już ponad 15 lat, starała się czujnie obserwować postępujące zmiany koniunktury gospodarczej.

 

NOWE CZASY – NOWE POTRZEBY

Co ciekawe, nie tyle rysujące się wówczas nowe możliwości rynkowe, co rodzące się nowe potrzeby lokalnej społeczności – popchnęły właścicieli firmy MACH do pójścia w kierunku otwarcia piekarni. Jedyna bowiem prosperująca na terenie Zawiercia piekarnia „GS-owska”, nie była w stanie zaspokoić apetytu wszystkich mieszkańców Kromołowa i okolic.

 

PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY

Dzięki sprzyjającemu firmie „duchowi przedsiębiorczości” udało się szybko i sprawnie sprowadzić do Polski piece piekarnicze i inne urządzenia, wynająć i zaadoptować odpowiedni lokal i uruchomić pierwszą linię produkcyjną. Niektórzy wspominają, że nowa hala produkcyjna piekarni przypominała na ówczesne czasy salę operacyjną ;-) – poprzez niepopularne dla polskich oczu – stalowe i lśniące wykończenie maszyn i sterylną zabudowę produkcyjną.

 

Hala produkcyjna

 

 

 SZEROKIE GRONO ODBIORCÓW

Poprzez bardzo różnorodny asortyment Piekarnia MACH w szybkim czasie zyskała uznanie wśród konsumentów z terenów nie tylko Kromołowa i Zawiercia, ale i z wielu innych miejscowości w województwie śląskim (kiedyś katowickim).

Po latach można śmiało stwierdzić, że ta odważna, można by rzec – szalona decyzja przypadająca na szczyt „ery polskiej przedsiębiorczości” okazała się dla nas słusznym wyborem.

 

Piekarnia MACH produkcja2

 

_DSC9338 copy-horz

 

 

„DOM CHLEBA”

W 1993 uruchomiony został również własny sklep spożywczy „Dom Chleba” i przez kolejne lata – z uwagi na ciągłe utrzymanie warsztatu metalowego – nasza działalność gospodarcza miała właśnie taki hybrydowy charakter metalowo-spożywczy.

 

OD CHLEBA DO SILOSÓW

Z tego na pozór dziwnego połączenia metalu i spożywki zrodził się kolejny ciekawy pomysł – zaprojektowania i skonstruowania na potrzeby piekarni nowatorskiego urządzenia do magazynowania, transportu i dozowania mąk, czyli systemu silosowego…

CHCESZ SIĘ DOWIEDZIEĆ CO Z TEGO WYNIKŁO? CZYTAJ DALEJ...

Poza usprawnieniem pracy piekarni, system silosowy – w efekcie „ubocznym” – posłużył jako prototyp urządzeń, których w niedalekiej przyszłości staliśmy się producentem na szerszą skalę.

Rozliczne próby i testy w naszej piekarni – pozwoliły na ciągłe udoskonalanie systemu i jego rozwój.

Regularną produkcją Systemów Silosowych SILMACH zajmujemy się od 2001 r. i w zakresie silosów do mąk pozostajemy po dziś dzień jedynym polskim producentem.

Montujemy je zarówno w Polsce, jak i zagranicą – w piekarniach, cukierniach i w wielu innych zakładach wykorzystujących w procesie produkcyjnym surowiec sypki jakim jest mąka.

 

od klucza do silosów

 

ZAŁOGA

Zespół kluczowych pracowników piekarni od początku jej istnienia okazał się doskonale dobrany i przez całe lata wykazywał uczciwe, rzetelne i odpowiedzialne podejście do swojej pracy.

Właściciele innych piekarń mogliby pozazdrościć ekipy pracującej z takim sercem :-)

Praca w Piekarni okazała się dla naszych pracowników źródłem nie tylko dochodu, ale i wieloletniej satysfakcji zawodowej, o czym świadczy choćby fakt, iż obecny „rdzeń” załogi stanowią osoby pracujące w naszej piekarni niemal od samego początku.

 

IMG_2683 copy

 

Hala produkcyjna1

 

Piekarnia MACH produkcja1

 

IMG_4413 copy2

IMG_3465 copy

 

Poczucie pasji naszych pracowników oraz ogromny szacunek do swojej pracy sprawiają, że oddajemy do Państwa rąk wypieki najlepszej jakości. Najlepszej - bo namaszczonej energią radości, a nie jałową pracą „z przymusu”.

 

IMG_4554 copzy

 

_DSC9299 copy

 

Wszystkim Naszym Klientom życzymy SMACZNEGO

oraz serdecznie

Pozdrawiamy